Etil Alkol Üretimi - Etil Alkol Nasıl Üretilir? Şeker Pancarından Etil Alkol

Etil Alkol Üretimi – Etil Nasıl Üretilir? Şeker Pancarından Alkol

etil alkol üretimi

Etil Alkol Üretimi – Etil Nasıl Üretilir? Şeker Pancarından Alkol

Etil alkol üretiminde şeker pancarının büyük ve önemli bir rol vardır. Etilalkol üretimi 3 farklı aşamadan oluşur.
İlk aşama maya çoğaltımıdır. Şekeri parçalamak, bölmek mayalar kullanılmaktadır. Maya çoğaltma gerçekleştikten sonra diğer aşamaya geçilir. İkinci aşama “Birinci aşama mayaların çoğaltılmasıdır. Mayaların şekeri fermente etmesidir yani fermantasyon aşamasıdır. Fermantasyon sonucu tamamı ile alkol oluşmamaktadır. %4 ve%8 arası alkol oluşumu görülmektedir. Sonraki aşamada ise distilasyon aşamasıdır. Distilasyon aşaması sonucu yine yüzde yüz olarak etil oluşmamaktadır. Yüzde doksan altılık bir oranla etil oluşmaktadır. Bunun nedeni yapmış olduğumuz işlemlerde arta kalan maddelerdir. Etilin saflık değeri etil oranına göre yüksek içerisinde bulunan diğer etkisiz maddelerde düşük orandadır. Etilin yüzdelik dilimi az olsa da kabul görülen etil seviyesine ulaşmıştır.

etil alkol üretimiEtil Alkol Üretimi Sırasında Şeker Pancarı Kullanılır?
Etilin kullanım alanına göre içerisindeki maddeler değişim gösterebilmektedir. Bu değişim; şeker pancarı ve tahıl yerine fosil maddeler gibi maddelerdir. Tıp, kozmetik, evsel, dezenfektan, temizlik ve gıdalarda etil ham maddesi olarak şeker pancarı kullanılır. Şeker pancarının yan maddesi olarak tahıllarda yer alır. Son dönemde kullanımı hızla artan etilin içerisindeki maddeler %100 organiktir.

Şeker Pancarından Etil Alkolün Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Tıp alanında,
  • Dezenfektan olarak,
  • Kozmetikte,
  • Yakıt olarak,
  • Gıdada,
  • Endüstriyel alanında kullanılmaktadır.

Şeker Pancarı İçeren Etil Alkol Fiyatı Nedir?
Etil alkol fiyatlarında sürekli bir değişim görülmektedir. bunun yanı sıra litre sayısı ve kullanılan maddeye göre de değişim bulunmaktadır. Şeker pancarından yapılan etilin fiyat bilgisi için sitemizdeki form alanını kullanabilirsiniz. Litre sayısına ek olarak telefon numaralarımızı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir